• 54496
  • 54496

Увійти

За допомогою облікового запису
Забули пароль? Відновити

Реєстрація

Ви маєте акаунт на Findinukraine.com.ua?Авторизація

Бірючий острів

Опис

Тут ховаються від північно-східних вітрів рибальські судна і розташований Азово-Сиваський національний природний парк. 

Бірючий острів — коса в південній, розширеній частині Федотової коси, яка розташована в західній частині Азовського моря. Разом з вузькою північною частиною Федотової коси Бірючий острів утворює Утлюцький лиман, захищаючи його зі сходу. Довжина коси приблизно 20 км, найбільша ширина – 5 км. 

На території коси у 1993 році створено Азово-Сиваський національний природний парк. Загальна територія парку - 33 000 га, і лише третина цієї території - суша. 

Потрапити на Бірючий острів можна лише за перепусткою. Все через рідкісні види тварин, які вільно гуляють островом. Тут живуть лані, муфлони, асканійські олені, лисиці, єнотовидні собаки, кулани, зайці. Дуже, дуже, дуже багато тут птахів! Фазани, сапсани, дрохви, боривітри, беркути, степові орлани, дикі качки, куріпки, кулики і Бог знає, скільки їх ще. Усі занесені до Червоної книги України та охороняються державою. На південно-західній частині коси побудований маяк Бірючий. На північно-західному і західному берегах коси є кілька мілководних бухт і лиманів.