• 54496
  • 54496

Увійти

За допомогою облікового запису
Забули пароль? Відновити

Реєстрація

Ви маєте акаунт на Findinukraine.com.ua?Авторизація

Жива вода: три маловідомі водойми України з цілющою водою

1. Озеро Сиваш. Українське Мертве море, Херсонська область.

Насправді, озеро Сиваш – це зовсім не озеро. 

Затока на заході Азовського моря, відокремлена від Криму Арабатською Стрілкою. "Майже Крим" - так іноді відповідають на питання про його місцезнаходження. 

Від Нової Каховки до Сиваша на машині можна доїхати за 1,5 години з усіма зупинками в дорозі. 
Концентрація солі в Сиваші набагато вища, ніж у Мертвому Морі. Ропа озера Сиваш містить натрій, калій, магній, хлористий магній, бромід магнію, сульфат магнію та інші солі. 


Найбільш унікальне, крім приголомшливого пейзажу, що є на Сиваші – це "бальнеологічний курорт". В лапках, тому що він зовсім маленький і дуже-дуже "камерний". Для своїх. Тим не менш, з інфраструктури: рожеве, як Барбі, озерце всередині Сиваського комплексу, зване "Лемурійською водоймою" - там можна і треба приймати соляні ванни, лежачи на поверхні води і почитуючи свіжу пресу:) 
Магазинчик з косметичною продукцією Сиваського озера (маски, сіль, скраби, грязі...) – хоч і ніде не рекламуються, але, тим не менш, відмінні і дієві маски, які можна і потрібно купувати з собою.
Ну і душ, туалет, альтанки для прийому бальнеологічних процедур - ось, мабуть, і все. 

Дістатися простіше всього на авто: потрібно просто звернути на в’їзді в Генічеськ у бік Арабатської Стрілки. Автобуси йдуть від Чаплинки (17 км).


У дощову погоду заїхати до Сиваша можна тільки на 4WD. 
Де жити: в Генічеську, це найближчий до Сиваша великий населений пункт.

2. Біле озеро, Волинь.

Це неймовірно красиве озеро карстового походження з підвищеним вмістом гліцерину, що в перекладі на "людську" мову означає: дно піщане біле, водичка м'яка і корисна. Причому і для дітей, і для дорослих. 


Шкіра після купання в Білому озері стає надзвичайно м'якою, не потребує додаткового зволоження, до того ж вода загоює проблемні ділянки і забезпечує на рідкість рівну і тривалу засмагу. 

Це особливе місце для відпочинку з дітьми, які більше всього на світі люблять купатися і пірнати: глибина озера протягом понад 50 метрів від берега не більше півметра, вода швидко прогрівається, а ліс, що оточує озеро з усіх боків, захищає береги від вітру.


Незважаючи на те, що відпочинок на Білому озері – це тільки Біле озеро, без будь-яких цікавих екскурсій, ми рекомендуємо: просторий відкритий пляж з майданчиками для спортивних ігор і деревами для затінку, причал з човнами і катамаранами, з яких не страшно випасти, тому що мілко, величезна територія прилеглої бази, де можна грати в хованки, заповідні місця для риболовлі... Все це зробить ваші канікули незабутніми, а до бонусів сміливо віднесемо "нерозкрученість" місця, відносні малолюдність і тишу.


Де жити: на базі РОК «Біле озеро» - акуратна база відпочинку радянських часів, там чистенько і просто, і, як перевага, – дуже недорого. Годують смачно, перевіряли.

3. Стежка 20-ти водоспадів, Тячівський район, Закарпаття

Якщо хочете відчути себе учасником неймовірних пригод, а не тухлим туристом в капелюсі і з картою місцевості, приїжджайте саме сюди. Так, останні 30 км дороги перед селом Усть-Чорна не порадують, але воно того варте. 


Усть-Чорна (колишній Кенігсфельд) – найзаповідніше місце Карпат, рідкісний турист добирався сюди. Крім піку Любові, чарівних річок Мокрянка і Брустурянка, тут є цілющі джерела і омолоджувальна купіль – на стежці 20 водоспадів. 
Водоспади розташовані каскадом, у лісі над колишньою базою «Ялинка»: ти йдеш лісом, дихаєш травами, а праворуч – гірська річка, що 20 разів переривається мальовничим водоспадним ескортом. В середині стежки є молодильна купіль – тут найчистіша і збагачена різноманітними корисними елементами вода в Україні, після неї тіло стає пружним, а обличчя – гладеньким і чистим.
Тут справжня здравниця – і повітря, і природа, і вода – все працює на те, щоб ти повернувся додому повністю перезавантаженим. 
Де жити: база «Боркут», дуже пристойні номери.
Що ще подивитися: обов'язково спуститися зі смолоскипами з Піку Любові, виловити форель, спробувати баньку «від Вінда», попити мінеральної води, і, само собою, скупатися в молодильній купелі. 

Що їсти: з цим тут проблем немає. Але запитайте у місцевих, де живе Хаджа. По-перше, у неї також можна поселитися, а по-друге, вона готує запаморочливо смачні млинці.